مجله

آموزش: بستن تمام اپلیکیشن ها در آیفون و آیپد (Soft Restart)

بستن تمام اپلیکیشن ها روی آیفون و آیپد

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید تمام برنامه های درحال اجرا آیفون یا آیپد را ببندید؛ اولین راهی که احتمالا به نظر شما میرسد، دوبار ضربه زدن بر روی کلید Home و کشیدن برنامه ها به سمت بالا است؛ احتمالا راه دومی که به ذهن شما خطور خواهد کرد، خاموش روشن کردن دستگاه است. اما اجازه بدین در این باره کمی برای شما توضیح بدهیم، بنابراین با موبال هپتا همراه باشید.

چرا باید تمام اپلیکیشن ها را بست؟

با اینکه سیستم عامل iOS تقریبا یک سیستم عامل بدون نقص است، اما گاهی اوقات برنامه هایی که درست ساخته نشده اند ممکن است بر روی آن مشکلاتی اعم از مصرف باتری زیاد، استفاده زیاد از اینترنت و حتی قفل کردن دستگاه ایجاد کنند. در این زمان نیاز است تا اپلیکیشن به اجبار بسته شود. گاهی ممکن است صرفا از طریق منوی Multi-Tasking و با کشیدن صفحه اپلیکیشن به بالا نتوان آن را بست. در این زمان نیاز به روش مخصوص دارید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

در iPhone و iPad با خاموش روشن کردن دستگاه تمام برنامه های درحال اجرا بسته نمی شوند و برخی از آنها کماکان در حال اجرا باقی می مانند. بنابراین خاموش روشن کردن دستگاه، به غیر از زمانی که دستگاه کاملا هنگ کرده باشد، راه حل مناسبی نخواهد بود.

چگونه به اجبار اپلیکیشن ها در آیفون یا آیپد بست؟

برای این کار یک روش بسیار کارآمد وجود دارد:

  1. کلید Power (خاموش روشن کردن دستگاه) را نگه دارید تا زمانی که صفحه خاموش کردن دستگاه ظاهر شود.
  2. در این صفحه کلید Home را نگه دارید، تا زمانی که دستگاه به صفحه قفل برود.
  3. حال تمام اپلیکیشن های درحال اجرا بسته شده اند.

توجه داشته باشید که در این روش اگر بر روی کلید Home ضربه بزنید و رها کنید، تنها به صفحه Home خواهید رفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *