مجله

آموزش: روش آپدیت گوشی های سامسونگ + تصویر

آموزش آپدیت گوشی های سامسونگ

شرکت سامسونگ که به عنوان یکی از قدرتمند ترین شرکت های تولید تلفن همراه هوشمند شناخته می شود، همواره برای دستگاه های خود به منظور رفع ایرادات نرم افزاری و یا افزایش قابلیت های سیستم عامل، آپدیت هایی ارائه می دهد. این بروزرسانی ها برای هر دستگاه متفاوت است و نمی توان سیستم عامل دستگاه دیگری را بر روی دستگاه دیگر نصب نمود. با موبایل هپتا در آموزش بروزرسانی گوشی های سامسونگ همراه باشید.

چرا باید دستگاه را آپدیت کرد؟

علاوه بر اینکه پروسه بروزرسانی دستگاه ممکن است حجم زیادی از اینترنت شما را استفاده کند، به زمان نیز نیازمند است. اما آنچه باعث می شود کاربران این مورد را بپذیرند مواردی مانند:

  • افزایش قابلیت های گوشی
  • بهبود کارکرد دستگاه
  • رفع ایرادات امنیتی
  • رفع مشکلات نرم افزاری (باگ ها)
  • در برخی موارد تغییر ظاهر رابط کاربری

می باشد. حال آنکه سامسونگ برای بعضی دستگاه ها آپدیت ارائه می دهد، برای بعضی دیگر نه! این مورد به نحوه مدیریت فروش این شرکت وابسته است و در واقع دستگاهی که بروزرسانی دریافت نمی کند، به نوعی به کاربر حس دور انداخته شدن توسط کارخانه را القا می کند.

ساده ترین روش آپدیت دستگاه های سامسونگ

پروسه آپدیت گوشی های اندروید چندان پیچیده نیست! در برخی موارد تنها لازم است Notification Bar را پایین کشیده و بر روی Notification آپدیت ضربه بزنید. البته اگر اینترنت شما روشن نباشد احتمالا لازم است بر روی اینترنت هم ضربه بزنید :)

اما در حالت یک مقدار سخت تر، مراحل زیر را طی کنید:

1- از منوی نرم افزارها، Setting (به فارسی: تنظیمات) را باز کنید.

2- در پایین این صفحه، گزینه Software Update را بزنید.

3- بر روی گزینه Download and Install ضربه بزنید.

4- در صورتی که برای گوشی سامسونگ شما آپدیت ارائه شده باشد، می توانید آن را نصب نمایید.

توجه داشته باشید که دستگاه شما باید به اینترنت متصل باشد و سرعت اینترنت نیز باید نسبتا خوب باشد.

نکته هدیه: اگر می خواهید هیچوقت درگیر این پروسه ها نشوید و دستگاه زمانی که به Wi-Fi متصل است خود به خود به روزرسانی شود، در صفحه Software Update گزینه “Auto Download over Wi-Fi” را فعال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *