مجله

خاموش/روشن کردن فست‌شارژ گوشی‌های سامسونگ با One UI 2.1

خاموش و روشن کردن فست شارژ در دستگاه های سامسونگ با One UI 2.1

تو این آموزش خیلی سریع موبایل هپتا، به آموزش خاموش/روشن کردن شارژ سریع توی گوشی‌های سامسونگ پرداختیم.

توجه: در قسمت آخر ویدیو دو گزینه وجود داره، مورد اول Fast Charge که مربوط به شارژ سریع از طریق کابل و مورد دوم Fast Wireless Charge که مربوط به شارژ سریع وایرلس هستش و می‌تونین به صورت جداگانه این دو رو خاموش و روشن کنین.

نگاهی به شارژ سریع (Fast Charge)

فست شارژ، به منظور صرفه جویی در زمان شما طراحی شده و بهتون این امکان رو میده که تو زمان کمتر گوشیتون رو شارژ کنین. در فرآیند فست شارژ، ولتاژ بالاتر با جریان کمتر به دستگاه شما اعمال میشه. برای مثال شارژر عادی سامسونگ ولتاژ 5 ولت با حداکثر جریان 2 آمپر به دستگاه میرسونه و این ارقام در حالت فست شارژ به 9 ولت و 1.67 آمپر میرسه. برای بهره‌مند شدن از شارژ سریع می‌بایست:

  1. دستگاه قابلیت Fast Charge داشته باشه
  2. شارژر قابلیت فست شارژ داشته باشه
  3. کابل شارژ شما قابلیت شارژ سریع رو پشتیبانی کنه

البته این صرفه جویی در زمان، یک عیب مشخص داره: حرارت بالا و کاهش عمر باتری. این نکته رو همیشه به خاطر داشته باشین که افزایش حرارت دستگاه در هر حالتی، عمر باتری رو کاهش میده و از اونجایی که باتری دستگاه‌های امروزی به سادگی قابل تعویض نیست، این مورد ممکنه شما رو اندکی سردرگم کنه.

یک کلام فنی: اگر مطالعاتی در زمینه الکترونیک داشته باشین، حتما میدونین مقاومت اجسام با حرارت تغییر می‌کنه. به ازای تغییر مقاومت، تغییر جریان رو هم در پی داریم. بنابراین همواره باید توجه داشته باشین که دستگاهتون بیش از اندازه داغ نشه تا هم عمر باتری و هم عمر دستگاه بیشتر از قبل شه.

سوالات بعدیتون رو توی ویدیوهای آینده پاسخ خواهیم داد، برای ارسال سوال‌هاتون از همین فرم نظرات اقدام کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *