مجله

خاموش/روشن کردن فست شارژ گوشی های سامسونگ با One UI 2.1

خاموش و روشن کردن فست شارژ در دستگاه های سامسونگ با One UI 2.1

در این آموزش خیلی سریع از موبایل هپتا، به آموزش خاموش/روشن شارژ سریع در گوشی های سامسونگ پرداخته ایم.
توجه: در قسمت آخر ویدیو دو گزینه وجود دارد، مورد اول Fast Charge که مربوط به شارژ سریع از طریق کابل و مورد دوم Fast Wireless Charge که مربوط به شارژ سریع وایرلس می باشد.

نگاهی به شارژ سریع (Fast Charge)

فست شارژ، همانگونه که از نام آن حدس میزنید، به منظور صرفه جویی در زمان شارژ شدن دستگاه شما طراحی شده است. در فرآیند فست شارژ، ولتاژ بالاتر با جریان کمتر به دستگاه شما اعمال می شود. برای مثال یک شارژر عادی سامسونگ ولتاژ ۵ ولت را با حداکثر جریان ۲ آمپر به دستگاه می رساند و این ارقام در حالت فست شارژ به ۹ ولت و ۱.۶۷ آمپر می رسد. به منظور استفاده از شارژ سریع، می بایست دستگاه فست شارژ را پشتیبانی کند و شارژر و کابل شما هم فست شارژ باشند.

شارژ سریع در کنار راحتی و صرفه جویی در زمان شما، یک عیب مشخص دارد: حرارت بالا و کاهش عمر باتری. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که هر چه میزان حرارت دستگاه در هر حالتی بیشتر شود، عمر باتری کاهش پیدا می کند و از آنجا که باتری دستگاه های بروز به سادگی قابل تعویض نیست، این مورد ممکن است شما را به اندکی تفکر وا دارد.

یک کلام فنی: اگر مطالعاتی در زمینه الکترونیک داشته باشید، حتما خواهید دانست مقاومت اجسام با حرارت تغییر می کند. به ازای تغییر مقاومت، تغییر جریان را خواهیم داشت. بنابراین همواره می بایست توجه داشته باشید که دستگاه شما بیش از اندازه داغ نشود که هم عمر باتری و هم عمر دستگاه بیشتر از قبل شود.

اگر دستگاه شما از شارژ سریع پشتیبانی می کند ولی کابل و شارژر مناسب ندارید، بهتر است نگاهی به لیست محصولات زیر بیاندازید:

[one_second]انواع شارژر با کیفیت بالا[/one_second]
[one_second]انواع کابل شارژ و دیتا[/one_second]

سوال بعدی شما را در ویدیوهای آینده پاسخ خواهیم داد، کافیست سوالات خود را مطرح نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *